Bioclimatic Pergola

Prime Tente Bioclimatic Pergola
Prime Tente

Bioclimatic Pergola

Açık alanların kaliteli bir yaşam alanına döndürülmesinde pergola sistemleri her zaman kullanılıyor. Açılıp kapanma özelliğine sahip olan pergola sistemleri açık alanları koruma altına alırken hava muhalefetlerinin olmadığı durumlarda insanlara açık alanda zaman geçirme keyfini tamamen sunabiliyor.

Bioclimatic pergola sistemleri ise standart pergola modellerinin çok daha gelişmiş bir hali olarak karşımıza çıkmakta. 

Tek parça haline bir panele sahip olmayan, çok sayıda küçük panelden oluşan, panellerin kendi ekseni etrafında dönme yeteneğine sahip olduğu pergola sistemleri bioclimatic pergola olarak isimlendirilmektedir. Açık alanlarda zaman geçirmek isteyen insanları maksimum seviyede korurken açık alan hissini de maksimum seviyede yaşatabilen pergola sistemleridir. Dış mekânlarda bir yaşam alanı oluşturmak için tüm gereksinimleri tek başına karşılayabilir. 

Standart pergola sistemleri kullanıcılarına birçok farklı avantaj sunmaktadır. Bioclimatic pergola sistemleri ile bunları bir seviye daha geliştirmeyi başarmış sistemlerdir. Standart pergolaların sunduğu avantajları daha iyi düzeyde sunarken bunlara ek avantajlar da ortaya çıkarmaktadır. Bu sebeple de son dönemde açık alanların düzenlenmesi aşamasında 1 numaralı tercih konumundadır. 

Yağmur ve kardan korur; pergola sistemlerinin kurulma amacının ilk sırasında yağmur ve kardan korunma yer almaktadır. Standart pergolalar gibi bioclimatic pergola sistemleri de yağmur ve kar sularına karşı kusursuz bir koruma sağlamaktadır. Özel panelleri sayesinde yağmur ve kar sularını direkt olarak kanallara aktarıp tahliye eder ve pergola sisteminin üzerinde kalmasını engeller.

Güneş ışığından istenen düzeyde yararlanabilir; pergola sistemleri açık alanları en iyi şekilde korumayı başarır. Açık alanlarda zaman geçirmek için gelen ziyaretçiler ise hava durumunun iyi olması durumunda pergola sistemlerinin tamamen toplanmasını isterler. Bu sayede güneşten tamamen yararlanılabilir. Bioclimatic pergola sistemleri sahip oldukları panellerin dönmesi ile birlikte güneş ışınlarını direkt olarak içeriye almaya başlar. Üstelik paneller her açıda durabildiğinden bunu istenen düzeyde yapacaktır.

Katlanma ve toplanma özelliği; hem katlanma hem de toplanma özelliklerinin bir arada olduğu tek sistem bioclimatic pergolalardır. Uzaktan kumandası ile kontrol edilen bu sistemler istenirse tamamen toplanarak tam açık bir alan elde edilir. İstenirse panellerin döndürülmesi ile yarı açık alanlar elde etmek mümkün olacaktır. Bunun yanı sıra tavanın bir kısmını tamamen açarak kalan kısmında yarı kapalı bir alan elde etmek de mümkündür.

Gölgelendirmeye devam ederken havalandırma fırsatı; pergola sistemlerinin en büyük problemlerinden bir tanesi gölgelendirme ve havalandırmayı bir arada sunamamasıdır. Pergolalar tamamen toplandığında tam açık bir alan elde edilir ve havalandırma sağlanır. Ancak bu durumda gölgeden eser kalmaz. Tercih edilecek olan bioclimatic pergola ise bu soruna karşı geliştirilmiş muhteşem bir çözümdür. Paneller yarı açık pozisyona getirilerek havalandırma sağlanır ve güneş ışınlarının insanlara ulaşması mümkün olmaz.

Kolay temizlenebilir yapı; profesyonel işletmelerde ya da evlerde tercih edilen bu pergola sistemlerinin düzenli olarak temizlenmesi gerekmektedir. Dış mekânda duran bir malzeme olduğundan kısa sürede kirlenebilmektedir. Bioclimatic pergolaların dönebilen panellerinin olması her zaman çatıya çıkmadan temizliğin yapılmasını sağlar. Paneller toplandıktan sonra doğru bir açıya getirilir ve böylece yapının içerisinden kolayca temizlenebilir.

Modern ve estetik görüntü; dış mekanları koruma altına alan pergola sistemleri son derece estetik ve şık bir görüntüye sahiptir. Bioclimatic pergola sistemleri ile estetik görüntüyü maksimuma çıkarmaktadır. Son derece modern bir tasarıma sahip olan bu ürünler işletmelerin kalite düzeyini tek başına arttırmayı başarır.

Açık alanlara sahip olan tüm yerlerde bioclimatic pergolaların kullanımı mümkündür. Evlerin bahçelerinde, kış bahçesinde, terasta kullanımı son derece uygundur. Bunun yanında otel, restoran ve kafe gibi işletmeler için de vazgeçilmez ürünlerdir. Özellikle misafirlerini açık alanlarda ağırlama isteyen işletmeler kesinlikle bu pergola sistemlerine yönelim göstermek zorundadır. 

Pergola sektörünün gözbebeği konumunda olan bioclimatic pergola fiyat olarak biraz daha yüksek seviyelerde. Pergola sisteminden beklenen tüm avantajları sunan bu sistemlerin çok ucuza satışı mümkün olmamaktadır. Bu tarz yüksek bütçelere hitap eden ürün için bioklimatik pergola fiyatları yaklaşık olarak ortalama 60.000 – 70.000 TL aralığında olmaktadır. Son derece özel bir tasarıma sahip olması da maliyetini arttıran etmenler arasında yer alır. Doğru adreslerden alınırsa en uygun fiyatlarla alışverişlerin gerçekleşmesi mümkün olacaktır.