Rolling Roof Sistemleri

Prime Tente Rolling Roof Sistemleri

Rolling Roof Sistemleri

Prime Tente - 2022 Rolling Roof Sistemi

Açık alanların çok daha kullanışlı hale getirilmesini sağlayan özel bir çatı kapatma sistemi olan rolling roof sistemleri ile açık alanların işlevsel hale getirilmesi sağlanmaktadır. Günümüzde yaygın bir şekilde kullanımına rastlanan katlanan teras sistemi, sıradan açılır tavan uygulamalara göre farklı tek hareket sistemi sunarak oldukça avantajlı hale gelmiştir. İsteğe bağlı olarak açma kapama özeliği ile yağışlı veya çok güneşli havalarda etkin şekilde kullanılabilir.

Rolling roof sistemi, hemen hemen her mekana uygulanabilen ve katlanma – toplanma hareketi bir arada yapabilen bir çatı kapatma sistemidir. Özel tasarım panelleri sayesinde katlanma hareketi havalandırma ve gölgelendirmeyi aynı anda yapabilmektedir. Katlanma pozisyonunda bile özel panelleri sayesinde yağışlara karşı etkilenmeden mekanın havalandırılmasını sağlamaktadır. Alışılageldik sıradan açılır tavan sistemlerine göre çok daha farklı bir sistem uygulayan rolling roof, her mekanda uygulama alanı elde etmiştir. Genelde kış bahçesi alanlarında yaygın olarak tercih edilen bir seçenek olan rolling roof, kullanışlı özellikleriyle birçok avantaj sağlamaktadır. Katlanma pozisyonunda da sistemin sahip olduğu özel panelleri işlevsel birçok avantaj sağlamaktadır. Bu kapsamda her geçen gün farklı kullanım alanları sunmaktadır. Rolling roof sistemleri diğer hiçbir sistemin yapamadığı aynı anda katlanma ve toplanma özelliğini bir arada sunmasıyla öne çıkmaktadır.

Sadece tek bir tuşla bahçenin üst bölümünü hızlıca açma ve kapama işlemlerini gerçekleştirmenizi sağlayan ve katlanma ve toplanma hareketini aynı anda sunan sistem birçok yönden avantaj sağlamaktadır. Rolling roof m2 fiyatları birçok farklı etkene göre hesaplanmaktadır. 

Rolling roof sistemlerinde fiyatları etkileyen birçok farklı etken bulunmaktadır. Ortalama olarak rolling roof pergola tente m2 fiyatları ise 400 TL’den başlayarak bu oranın üstünde ve altında hesaplanabilir. En uygun fiyat avantajlarından yararlanarak rolling roof sistemleri ile açık alanların tümünü çok daha işlevsel bir hale getirerek en yüksek verimi elde edebilirsiniz. 

Açılır teras sistemlerinde yeni nesil çözümler sunmayı başaran rolling roof, yaygın olarak tercih edilen diğer açılır tavan sistemlerine göre farklı bir hareket sistemi sunmaktadır. Açık alanların daha verimli şekilde kullanımında büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Genel olarak rolling roof teras sistemlerinin sahip olduğu avantajlardan bazıları şunlardır:

  • Havalandırma, güneş ışığından yararlanma ve gölgelendirme özelliklerini en iyi şekilde sunar. 
  • Kendi ekseni etrafında dönen paneller açılır cam tavanlarda olduğu gibi geriye doğru toplanarak tam açık tavan da oluşturabilir. 
  • Katlanma ve toplanma hareketini aynı anda sunabilir. 

İşlevsel özellikleri sayesinde hayatın her alanında kullanımına sık rastlanan sistemlerden biri olan rolling roof, ister tamamen açık ister yarı açık şeklinde de isteğe bağlı olarak kullanılabilir. Her mevsim açık alanların özgürce kullanılmasının sağlanması açısından rolling roof gibi sistemler en iyi seçenekleri sunmaktadır. Benzersiz tavan teknolojisi olarak öne çıkan rolling roof, özellikle kafe ve restoranların açık alanlarında büyük bir avantaj sunmaktadır. Rolling roof sistemleri sayesinde açık alanların daha kullanışlı hale getirilmesi sağlanabilir. 

Katlanma ve toplanma hareketini aynı anda sunması sayesinde rolling roof sistemlerinin kullanıldığı her alanda avantaları bir hayli fazladır. Yeni nesil bir çatı sistemi olarak birçok yönden avantaj sağlayan rolling roof pergola sistemleri, özel tasarım panalleri ile havalandırma, gölgelendirme ve kar, yağmur gibi yağışlardan korunma gibi özelliklerin her biri için uygun şekilde kullanılabilir. 

Rolling roof sistemlerinin özelliklerinden bazıları kısaca şunlardır:

  • Açıkken bile özel sistemi yağışlardan etkilenmeden havalandırma sağlar. 
  • Her açıdan açılabilen panelleri kullanışlılık özelliği sunar. 
  • Özel katlanma hareketi ile havalandırma sunarken gölgelendirme özelliğini kaybetmez. 
  • Uzun ömürlüdür ve pratik bir kullanıma sahiptir. 

Özel bir açılır kapanır tavan sistemi olarak hem katlanma hem de toplanma hareketini aynı anda sunarak kullanıldığı her alana işlevsel birçok özellik kazandırmaktadır. Bu yönüyle günümüzde giderek yaygınlaşan bir sistem olmayı başarmıştır.