Alüminyum Tavan

Prime Tente Alüminyum Tavan
Prime Tente

Alüminyum Tavan

Yapılarda ayağımızı bastığımız bölge döşeme olarak isimlendirilirken yukarıya baktığımızda gördüğümüz kısım tavan olarak isimlendirilir. 

Çok aksi bir durum olmadığı sürece bu döşemeler ve tavanlar tek parça halinde betondan imal edilmektedir. Tavanların beton formundan kullanıma hazır hale getirilmesi için çok fazla işlem gerekir. Son dönemde başlayan asma tavan sistemi de bu işlemler arasında yer almaktadır. 

Asma tavanlar, beton tavandan belirli bir miktarda aşağıya doğru sarkan ve tavanın kendisine asılmış olan tavan tipidir. Estetik açıdan çok güzel bir görüntü sunarken ekstra avantajları da beraberinde getirmektedir. Alüminyum tavanlar bu aşamada devreye girer. Asma tavanların imalatında alüminyum malzemelerin kullanılması bu tavan tipinin alüminyum tavan olarak isimlendirilmesine sebep olmaktadır. 

Alüminyum tavanların kullanım alanları son derece geniştir. Kullanıldığı alanı çok daha şık bir hale getirdiği için şıklığın ön planda tutulduğu alanların tamamında alüminyum tavanlar ilk tercih olarak karşımıza çıkar. 

Alüminyum tavanların kullanım alanlarının ilk sırasında ofisler yer alır. Harika bir ofis inşa etmek isteyen firmalar her zaman asma tavanlarında alüminyum tavan teknolojisinden faydalanmak isteyecektir. Bir yandan muhteşem bir görüntü sunması bir yandan da tavanlarda kullanım alanı açmasıyla ofislerin vazgeçilmezleri arasında yer alır. 

Oteller, restoranlar ve kafeler de bu tarz tavanların sıklıkla kullanıldığı alanlardır. Her zaman özel tesisatlara sahip olan bu işletmeler tesisatların kendisini ya da yalnızca kablolarını saklamak amacıyla alüminyum asma tavanlara ihtiyaç duymaktadır.

Asma tavanlarda alüminyum tavanların bir anda tercih edilmeye başlaması sunduğu çok sayıda avantajdan kaynaklanıyor. Standart bir tavana göre çok fazla avantajı bulunan alüminyum tavanları kullanan herkes bu avantajları elde etmeyi başaracak. İmal edilen alüminyum tavanda kullanılan malzemelere göre ekstra avantajların ortaya çıkması da mümkün. 

Sıcaklık Farklarından ve Rutubetten Etkilenmez 

Duvarlar ya da tavanlarda yaşanan en büyük problemlerden bir tanesi ilk günkü yapısını koruyamamasıdır. Ancak alüminyum tavan sisteminin tercih edilmesi ile birlikte bu sorun ortadan kalkar. Alüminyum tavanlar rutubetten ya da sıcaklık farklarından etkilenmedikleri için standart tavanlar gibi bozulmalara uğramazlar. Rahatlıkla uzun süre kullanımları mümkün olmaktadır. 

Kolay Temizlenebilir

Alüminyum tavanların en önemli özelliklerinden bir diğeri de kolay temizlenebilir olmasıdır. Tavanlar ile zeminin arasındaki mesafe oldukça fazla olduğundan tavanların temizliği zor olmaktadır. Ancak alüminyum asma tavanlar kullanılırsa hem bu mesafe azalacak hem de çok daha kolay temizlenebilen bir malzeme yapısına sahip olunacaktır. Temizliğin ön planda olduğu işletmeler için çok önemli bir avantajdır. 

Kablolar İçin Gizleme Alanı

Evlerimizde televizyon yayını, internet bağlantısı ve beyaz eşyaların ihtiyaç duyduğu elektriği karşılamak adına gerekli olan kablolar canımızı sıkmayı başarıyor. Bunları gizlemek için her zaman büyük çaba sarf ediyoruz. İşletmelerde ise bu durum çok daha büyük bir sorun. Aydınlatma, elektrik ve kullanılan profesyonel ürünlerin ihtiyaçları sebebiyle kablo yığınları ortaya çıkıyor. Alüminyum tavan bu kablo yığınının gizlenmesini rahatlıkla sağlayabilir. 

Yangına ve Korozyona Karşı Dayanıklı

Hiç aklımıza getirmek istemesek de yapılarımızda çok büyük sorunlar ortaya çıkabilmekte. Yangın da bu sorunlardan bir tanesi. Asma tavanlarda kullanılan malzemeler eğer yangına karşı dayanıklı olmazsa alevler bir anda tüm yapıyı sarabilir. Ancak alüminyum tavanlar bu aşamada muhteşem bir hizmet sunuyor. Hem yangına hem de korozyona çok dayanıklı olan alüminyum tavanlar ile çok daha güvenli yapılar inşa etmek mümkün. 

Sökülüp Takılması Mümkün

Evlerde ya da işyerlerinde muhteşem bir tasarıma imza atmış olsanız da bu tasarım başka bir kişi için uygunsuz olabilir. Ofisleri ya da işyerlerini kullanan markaların değişmesi çok farklı ihtiyaçları ortaya çıkarabilmektedir. Alüminyum tavan kullanımı ile birlikte farklı talepler rahatlıkla karşılanabilir. Her zaman sökülüp takılma imkânı sunan bu tavanlar ile değişim çok basit bir şekilde yapılacaktır.

Alüminyum tavanların satışını gerçekleştiren firmalar ile görüşerek taleplerini iletmeniz gerekir. Farklı modeller arasından seçiminizi yapmanızın ardından ekipler adrese gelerek ölçümlerini yaparlar ve sonrasında üretime geçilir. Üretilen malzemelerin montaj işlemleri kısa bir sürede tamamlanacak ve muhteşem bir alüminyum tavan karşımıza çıkacaktır. Doğru üreticileri seçmeniz her zaman harcayacağınız ücrete karşılık kaliteli bir malzeme satın almanızı sağlayacaktır. 

Alüminyum Tavan Fiyatları
Alüminyum-Tavan-Fiyatlari
açılır kapanır tavan
Alüminyum Tavan
Tavan Alüminyum
Alüminyum Tavan
Alüminyum Tavan fiyatlari
Alüminyum Tavan fiyatlari
Alüminyum Tavan nedir
Alüminyum Tavan
cam tavan
Alüminyum Tavan Fiyatları
Alüminyum-Tavan-Fiyatlari
açılır kapanır tavan
Alüminyum Tavan
Tavan Alüminyum
Alüminyum Tavan
Alüminyum Tavan fiyatlari
Alüminyum Tavan fiyatlari
Alüminyum Tavan nedir
Alüminyum Tavan
cam tavan